|
RS:X VM er avsluttet etter 6 dager med mye fin seiling. Mesterskapet ble vunnet av Nick Dempsey fra England og Marina Alabau fra Spania. Best av de norske ble Jannicke Stålstrøm. Hun seilte seg opp fra 27. til 19. plass i finaleseilasene. Maria Mollestad endte på 48. plass, Sebastian Wang-Hansen som nr. 67 og Halvard Holden Feragen som 104.
Det har vært et lærerikt mesterskap og spesielt hyggelig og nyttig har det vært at Jannicke har bidratt med sin erfaring overfor de yngre seilerne. Også Jannicke har satt pris på at det ved dette mesterskapet har vært et skikkelig norsk lag. Takk også til Seilforbundet som stilte med trener under mesterskapet.
Tekst til bildet: Fra venstre: Maria Mollestad, Esben Slåtto (trener), Sebastian Wang-Hansen, Jannicke Stålstrøm og Halvard Holden Feragen
|
|
Sist oppdatert søndag 20. september 2009 20:34 |